hey dergisi'ni hatırlayanımız var mı?

Sayfa 22

Sayfa 22-fany, sakanty, yabancı, yunanistan, güzellik, yarışması

hey dergisi'ni hatırlayanımız var mı?

lisede binbir heyecanla alıp okduğum, onun etkisi ile ilk kasetim olan modern talking'in chery chery lady'sini aldığım, sonra da el işi dersinde ödev olarak cilt yaptığım için hala kütüphanemde duran, 80'lerin magazini olmasına karşın şimdi ile karşılaştıralamayacak oranda düzeyli bir dergidir.

hatırlamaz olur muyum hiç! kız kardeşimle paylaşamadığımız için bayiden iki adet aldığımız dergi.

madem chery chery lady, üzerine bir de: brother lui lui lui, oh she's only looking to me.

hey dergisi bir ekol, bir okuldu. bugünün ünlü yazarları ve duayenlerinin çoğu bu dergiden ekmek yemiş insanlardır. hey dergisi aynı zamanda geçmiş için güzel bir kaynaktır ki; eski sayıları ldukça pahallı satılıyor.
benim hey dergisi ile tanışmam 70'li yılların ortalarını buluyor. kapanana kadar da müptelası oldum. bir ara bol arabesk takılıyordu ama el değiştirince 1985'ten sonra yabancı pop ağırlıklı olarak yayın hayatına devam etti.
velhasıl müzik dünyamızda yeri doldurulamayacak bir konuma imza attı.
(modern talkingi mezuu'na da nereden girdiniz bilemem. bakmayın rock konusunda ağırlığım olduğuna. bu grubu da taparcasına severim bilesiniz.)

tarihini hatırlamıyorum, kayahan-nilüfer ikilisinin fotoroman tadında bir hikayesi vardı. (ya yılbaşı kutlanıyordu ya da hey dergisinin yaş günüydü) sabah kalkıyorlar, kayahan traş oluyor, nilüfer makyaj yapıyor. kıyafetler giyiliyor, akşam oluncada buluşuyorlardı.. bu geliyor direk aklıma hey dergisi denilince. sandra kim wilde diyerek üç şarkıcıyı aynı anda söyleyebilme şeysini de hatırlıyorum ayrıca.. nick kamen, rick astley, c.c.catch, rick springfield, nena, sabrina, black, a-ha, europe, steve wonder (mekik çekerken bir resmi vardı, gülmüştüm) bunların resimleri geçiyor gözümün önünden.. sanırım ölücem ben.(eşhedüü)

poster biriktirmek , hit 100 listesini izlemek, mektup arkadası bulmak, sarkı sozu biriktirmek gibi aliskanlıklar kazandıran ve o yillarda yasamimizi renklendiren bir dergi nasıl anımsanmaz ki?

pek severek mırıldandığım, ingilizce bir şarkının sözlerini gördüğümde güzel bir maske düşmüş de arkasındaki çirkin yüzü görmüş gibi bozulmuştum. 8)) tabii o zaman türkçe düşünürdük, şimdi ingilizce... *hey* gidi günler...

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !